Activă Plătitor TVA MUNICIPIUL BUCUREŞTI

BĂNEASA DISTRIBUTION SRL

CUI
34380869
Reg. Comerț
J40/22807/2021
Înregistrată
17.04.2015
Sediu social MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, ALEEA MOZAICULUI, NR.2, CAMERA 2, BL.B 5, SC.B, ET.2, AP.46, cod poștal 22198
11.04
Risc de insolvență
Risc scăzut

Informații fiscale

Statut firmă
Activă
Statut TVA
Plătitor
TVA la încasare
Neînregistrată
Split TVA
Nu figurează

Date generale

Organ fiscal
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Activitate principală (CAEN)
4690
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Vechime
11 ani (din 17.04.2015)

Date financiare 2025

Cifră de afaceri netă
566.447 RON
▲ 7% vs 2024
Profit net
183.915 RON
▼ 17% vs 2024
Capitaluri proprii
492.289 RON
▲ 47% vs 2024
Număr mediu angajați
1
▲ 0% vs 2024

Grafic evoluție companie

Evoluția cifrei de afaceri, a profitului și a datoriilor pe ultimii 5 ani de bilanț disponibili (RON).

0113 k227 k340 k453 k566 k2021 · Cifră de afaceri: 56.231 RON2022 · Cifră de afaceri: 188.347 RON2023 · Cifră de afaceri: 239.664 RON2024 · Cifră de afaceri: 530.792 RON2025 · Cifră de afaceri: 566.447 RON2021 · Profit: 21.256 RON2022 · Profit: 83.249 RON2023 · Profit: 121.127 RON2024 · Profit: 222.911 RON2025 · Profit: 183.915 RON2021 · Datorii: 6.981 RON2022 · Datorii: 21.644 RON2023 · Datorii: 24.457 RON2024 · Datorii: 139.155 RON2025 · Datorii: 158.522 RON20212022202320242025
Cifră de afaceri Profit Datorii

Date financiare detaliate

BĂNEASA DISTRIBUTION SRL a avut o cifră de afaceri de 566.447 RON în 2025, cu un profit net de 183.915 RON.

Indicator (RON) 20252024202320222021
Cifră de afaceri netă 566.447 530.792 239.664 188.347 56.231
Profit net 183.915 222.911 121.127 83.249 21.256
Capitaluri proprii 492.289 335.314 214.962 104.705 21.456
Active totale 650.811 474.469 239.419 126.349 28.437
Datorii totale 158.522 139.155 24.457 21.644 6.981
Număr mediu salariați 1 1 1 1 1

Analiză de risc — insolvență

11.04
Risc scăzut

Scorul estimează riscul de insolvență folosind formula Altman Z''-Score, calculată de Datero din bilanțul pe anul 2025. Scoruri peste 2,6 indică o situație financiară solidă; între 1,1 și 2,6 — zonă de incertitudine; sub 1,1 pot semnala dificultăți. Valoarea e estimativă și are caracter informativ.

Alte firme cu aceeași activitate principală (CAEN 4690).

Datele au caracter informativ și sunt preluate din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului). Vor fi actualizate în timp real prin API.