Activă Plătitor TVA GIURGIU

GENIMPEX SRL

CUI
8990418
Reg. Comerț
J1996000426528
Înregistrată
04.12.1996
Sediu social JUD. GIURGIU, MUN. GIURGIU, SOS. BUCURESTI, BL.61/2D, ET.P
3.38
Risc de insolvență
Risc scăzut

Informații fiscale

Statut firmă
Activă
Statut TVA
Plătitor
TVA la încasare
Neînregistrată
Split TVA
Nu figurează

Date generale

Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Giurgiu
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Activitate principală (CAEN)
4752
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Vechime
29 ani (din 04.12.1996)

Date financiare 2025

Cifră de afaceri netă
677.013 RON
▼ 4% vs 2024
Profit net
1.275 RON
▼ 96% vs 2024
Capitaluri proprii
416.281 RON
▲ 0% vs 2024
Număr mediu angajați
4
▲ 0% vs 2024

Grafic evoluție companie

Evoluția cifrei de afaceri, a profitului și a datoriilor pe ultimii 5 ani de bilanț disponibili (RON).

0172 k345 k517 k690 k862 k2021 · Cifră de afaceri: 649.667 RON2022 · Cifră de afaceri: 673.034 RON2023 · Cifră de afaceri: 640.185 RON2024 · Cifră de afaceri: 702.102 RON2025 · Cifră de afaceri: 677.013 RON2021 · Profit: 100.318 RON2022 · Profit: 6.507 RON2023 · Profit: 0 RON2024 · Profit: 35.750 RON2025 · Profit: 1.275 RON2021 · Datorii: 694.413 RON2022 · Datorii: 853.624 RON2023 · Datorii: 862.311 RON2024 · Datorii: 711.672 RON2025 · Datorii: 660.670 RON20212022202320242025
Cifră de afaceri Profit Datorii

Date financiare detaliate

GENIMPEX SRL a avut o cifră de afaceri de 677.013 RON în 2025, cu un profit net de 1.275 RON.

Indicator (RON) 20252024202320222021
Cifră de afaceri netă 677.013 702.102 640.185 673.034 649.667
Profit net 1.275 35.750 0 6.507 100.318
Capitaluri proprii 416.281 415.005 379.256 473.679 497.772
Active totale 1.125.054 1.192.753 1.329.782 1.438.465 1.316.403
Datorii totale 660.670 711.672 862.311 853.624 694.413
Număr mediu salariați 4 4 5 5 5

Analiză de risc — insolvență

3.38
Risc scăzut

Scorul estimează riscul de insolvență folosind formula Altman Z''-Score, calculată de Datero din bilanțul pe anul 2025. Scoruri peste 2,6 indică o situație financiară solidă; între 1,1 și 2,6 — zonă de incertitudine; sub 1,1 pot semnala dificultăți. Valoarea e estimativă și are caracter informativ.

Alte firme cu aceeași activitate principală (CAEN 4752).

Datele au caracter informativ și sunt preluate din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului). Vor fi actualizate în timp real prin API.