Activă Plătitor TVA BUZĂU

RER SUD S.A.

CUI
7449237
Reg. Comerț
J1995000572103
Înregistrată
22.06.1995
Sediu social JUD. BUZĂU, MUN. BUZĂU, BLD. UNIRII, NR.82, CARTIER INDEPENDENŢEI
5.81
Risc de insolvență
Risc scăzut

Informații fiscale

Statut firmă
Activă
Statut TVA
Plătitor
TVA la încasare
Neînregistrată
Split TVA
Nu figurează

Date generale

Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Buzău
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Activitate principală (CAEN)
3811
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Vechime
31 ani (din 22.06.1995)

Date financiare 2025

Cifră de afaceri netă
91.190.231 RON
▼ 8% vs 2024
Profit net
5.783.358 RON
▲ 130% vs 2024
Capitaluri proprii
24.241.602 RON
▲ 31% vs 2024
Număr mediu angajați
388
▼ 4% vs 2024

Grafic evoluție companie

Evoluția cifrei de afaceri, a profitului și a datoriilor pe ultimii 5 ani de bilanț disponibili (RON).

020 mil40 mil59 mil79 mil99 mil2021 · Cifră de afaceri: 57.099.438 RON2022 · Cifră de afaceri: 65.535.133 RON2023 · Cifră de afaceri: 89.996.347 RON2024 · Cifră de afaceri: 98.924.418 RON2025 · Cifră de afaceri: 91.190.231 RON2021 · Profit: 3.084.128 RON2022 · Profit: 1.500.944 RON2023 · Profit: 0 RON2024 · Profit: 2.512.148 RON2025 · Profit: 5.783.358 RON2021 · Datorii: 8.034.348 RON2022 · Datorii: 37.466.514 RON2023 · Datorii: 61.396.664 RON2024 · Datorii: 37.304.695 RON2025 · Datorii: 23.013.652 RON20212022202320242025
Cifră de afaceri Profit Datorii

Date financiare detaliate

RER SUD S.A. a avut o cifră de afaceri de 91.190.231 RON în 2025, cu un profit net de 5.783.358 RON.

Indicator (RON) 20252024202320222021
Cifră de afaceri netă 91.190.231 98.924.418 89.996.347 65.535.133 57.099.438
Profit net 5.783.358 2.512.148 0 1.500.944 3.084.128
Capitaluri proprii 24.241.602 18.458.244 15.946.096 34.508.148 33.007.204
Active totale 50.307.617 57.818.726 83.988.775 72.051.027 41.280.587
Datorii totale 23.013.652 37.304.695 61.396.664 37.466.514 8.034.348
Număr mediu salariați 388 405 399 405 396

Analiză de risc — insolvență

5.81
Risc scăzut

Scorul estimează riscul de insolvență folosind formula Altman Z''-Score, calculată de Datero din bilanțul pe anul 2025. Scoruri peste 2,6 indică o situație financiară solidă; între 1,1 și 2,6 — zonă de incertitudine; sub 1,1 pot semnala dificultăți. Valoarea e estimativă și are caracter informativ.

Alte firme cu aceeași activitate principală (CAEN 3811).

Datele au caracter informativ și sunt preluate din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului). Vor fi actualizate în timp real prin API.