Activă Plătitor TVA SUCEAVA

MARCU SRL

CUI
735983
Reg. Comerț
J1992000063330
Înregistrată
30.11.1992
Sediu social JUD. SUCEAVA, ORŞ. GURA HUMORULUI, STR. MĂNĂSTIREA HUMORULUI, NR.66, cod poștal 725300
8.71
Risc de insolvență
Risc scăzut

Informații fiscale

Statut firmă
Activă
Statut TVA
Plătitor
TVA la încasare
Înregistrată
Split TVA
Nu figurează

Date generale

Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Gura Humorului
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Activitate principală (CAEN)
4722
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Vechime
33 ani (din 30.11.1992)

Date financiare 2025

Cifră de afaceri netă
1.821.640 RON
▼ 2% vs 2024
Profit net
286.038 RON
▼ 17% vs 2024
Capitaluri proprii
299.727 RON
▼ 45% vs 2024
Număr mediu angajați
5
▲ 0% vs 2024

Grafic evoluție companie

Evoluția cifrei de afaceri, a profitului și a datoriilor pe ultimii 5 ani de bilanț disponibili (RON).

0380 k760 k1,1 mil1,5 mil1,9 mil2021 · Cifră de afaceri: 1.333.457 RON2022 · Cifră de afaceri: 1.711.467 RON2023 · Cifră de afaceri: 1.900.902 RON2024 · Cifră de afaceri: 1.862.290 RON2025 · Cifră de afaceri: 1.821.640 RON2021 · Profit: 325.802 RON2022 · Profit: 605.906 RON2023 · Profit: 376.177 RON2024 · Profit: 345.795 RON2025 · Profit: 286.038 RON2021 · Datorii: 28.079 RON2022 · Datorii: 364.840 RON2023 · Datorii: 215.419 RON2024 · Datorii: 95.931 RON2025 · Datorii: 323.312 RON20212022202320242025
Cifră de afaceri Profit Datorii

Date financiare detaliate

MARCU SRL a avut o cifră de afaceri de 1.821.640 RON în 2025, cu un profit net de 286.038 RON.

Indicator (RON) 20252024202320222021
Cifră de afaceri netă 1.821.640 1.862.290 1.900.902 1.711.467 1.333.457
Profit net 286.038 345.795 376.177 605.906 325.802
Capitaluri proprii 299.727 541.568 395.772 269.595 339.575
Active totale 623.039 637.499 611.191 634.435 367.654
Datorii totale 323.312 95.931 215.419 364.840 28.079
Număr mediu salariați 5 5 6 5 5

Analiză de risc — insolvență

8.71
Risc scăzut

Scorul estimează riscul de insolvență folosind formula Altman Z''-Score, calculată de Datero din bilanțul pe anul 2025. Scoruri peste 2,6 indică o situație financiară solidă; între 1,1 și 2,6 — zonă de incertitudine; sub 1,1 pot semnala dificultăți. Valoarea e estimativă și are caracter informativ.

Alte firme cu aceeași activitate principală (CAEN 4722).

Datele au caracter informativ și sunt preluate din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului). Vor fi actualizate în timp real prin API.