Activă Plătitor TVA BUZĂU

METAL SOMET SA

CUI
6523416
Reg. Comerț
J1994002139103
Înregistrată
12.12.1994
Sediu social JUD. BUZĂU, MUN. BUZĂU, STR. TRANSILVANIEI, NR.425 BIS, cod poștal 120189
7.01
Risc de insolvență
Risc scăzut

Informații fiscale

Statut firmă
Activă
Statut TVA
Plătitor
TVA la încasare
Neînregistrată
Split TVA
Nu figurează

Date generale

Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Buzău
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Activitate principală (CAEN)
2511
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Vechime
31 ani (din 12.12.1994)

Date financiare 2025

Cifră de afaceri netă
25.076.460 RON
▼ 25% vs 2024
Profit net
49.472 RON
▼ 60% vs 2024
Capitaluri proprii
14.670.777 RON
▲ 0% vs 2024
Număr mediu angajați
129
▼ 10% vs 2024

Grafic evoluție companie

Evoluția cifrei de afaceri, a profitului și a datoriilor pe ultimii 5 ani de bilanț disponibili (RON).

07,0 mil14 mil21 mil28 mil35 mil2021 · Cifră de afaceri: 27.607.347 RON2022 · Cifră de afaceri: 35.184.496 RON2023 · Cifră de afaceri: 30.742.620 RON2024 · Cifră de afaceri: 33.285.997 RON2025 · Cifră de afaceri: 25.076.460 RON2021 · Profit: 1.210.772 RON2022 · Profit: 966.519 RON2023 · Profit: 714.189 RON2024 · Profit: 125.160 RON2025 · Profit: 49.472 RON2021 · Datorii: 8.165.447 RON2022 · Datorii: 9.690.050 RON2023 · Datorii: 13.856.839 RON2024 · Datorii: 6.312.198 RON2025 · Datorii: 6.370.502 RON20212022202320242025
Cifră de afaceri Profit Datorii

Date financiare detaliate

METAL SOMET SA a avut o cifră de afaceri de 25.076.460 RON în 2025, cu un profit net de 49.472 RON.

Indicator (RON) 20252024202320222021
Cifră de afaceri netă 25.076.460 33.285.997 30.742.620 35.184.496 27.607.347
Profit net 49.472 125.160 714.189 966.519 1.210.772
Capitaluri proprii 14.670.777 14.667.805 14.542.645 13.828.456 16.861.937
Active totale 21.028.030 20.941.738 28.326.746 23.488.454 25.041.029
Datorii totale 6.370.502 6.312.198 13.856.839 9.690.050 8.165.447
Număr mediu salariați 129 144 143 146 148

Analiză de risc — insolvență

7.01
Risc scăzut

Scorul estimează riscul de insolvență folosind formula Altman Z''-Score, calculată de Datero din bilanțul pe anul 2025. Scoruri peste 2,6 indică o situație financiară solidă; între 1,1 și 2,6 — zonă de incertitudine; sub 1,1 pot semnala dificultăți. Valoarea e estimativă și are caracter informativ.

Alte firme cu aceeași activitate principală (CAEN 2511).

Datele au caracter informativ și sunt preluate din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului). Vor fi actualizate în timp real prin API.