Activă Plătitor TVA COVASNA

H.I.CO.A PRODUCTIE SI SERVICII SRL

CUI
554340
Reg. Comerț
J1991000735144
Înregistrată
27.11.1992
Sediu social JUD. COVASNA, MUN. SFÂNTU GHEORGHE, STR. BENEDEK ELEK, NR.16/A, cod poștal 520067
5.51
Risc de insolvență
Risc scăzut

Informații fiscale

Statut firmă
Activă
Statut TVA
Plătitor
TVA la încasare
Neînregistrată
Split TVA
Nu figurează

Date generale

Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Covasna
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Activitate principală (CAEN)
4211
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Vechime
33 ani (din 27.11.1992)

Date financiare 2025

Cifră de afaceri netă
1.088.816 RON
▲ 28% vs 2024
Profit net
586.394 RON
▲ 21% vs 2024
Capitaluri proprii
754.253 RON
▲ 15% vs 2024
Număr mediu angajați
1
▲ 0% vs 2024

Grafic evoluție companie

Evoluția cifrei de afaceri, a profitului și a datoriilor pe ultimii 5 ani de bilanț disponibili (RON).

0445 k890 k1,3 mil1,8 mil2,2 mil2021 · Cifră de afaceri: 1.977.857 RON2022 · Cifră de afaceri: 822.639 RON2023 · Cifră de afaceri: 2.184.683 RON2024 · Cifră de afaceri: 850.131 RON2025 · Cifră de afaceri: 1.088.816 RON2021 · Profit: 205.140 RON2022 · Profit: 501.178 RON2023 · Profit: 1.587.780 RON2024 · Profit: 486.250 RON2025 · Profit: 586.394 RON2021 · Datorii: 331.922 RON2022 · Datorii: 301.879 RON2023 · Datorii: 1.004.114 RON2024 · Datorii: 2.223.900 RON2025 · Datorii: 1.424.795 RON20212022202320242025
Cifră de afaceri Profit Datorii

Date financiare detaliate

H.I.CO.A PRODUCTIE SI SERVICII SRL a avut o cifră de afaceri de 1.088.816 RON în 2025, cu un profit net de 586.394 RON.

Indicator (RON) 20252024202320222021
Cifră de afaceri netă 1.088.816 850.131 2.184.683 822.639 1.977.857
Profit net 586.394 486.250 1.587.780 501.178 205.140
Capitaluri proprii 754.253 654.108 1.755.639 669.037 372.999
Active totale 2.179.048 2.878.008 2.759.753 970.916 704.921
Datorii totale 1.424.795 2.223.900 1.004.114 301.879 331.922
Număr mediu salariați 1 1 1 2 4

Analiză de risc — insolvență

5.51
Risc scăzut

Scorul estimează riscul de insolvență folosind formula Altman Z''-Score, calculată de Datero din bilanțul pe anul 2025. Scoruri peste 2,6 indică o situație financiară solidă; între 1,1 și 2,6 — zonă de incertitudine; sub 1,1 pot semnala dificultăți. Valoarea e estimativă și are caracter informativ.

Alte firme cu aceeași activitate principală (CAEN 4211).

Datele au caracter informativ și sunt preluate din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului). Vor fi actualizate în timp real prin API.