Activă Plătitor TVA GALAŢI

POLYGREEN FILTEX SRL

CUI
37931024
Reg. Comerț
J17/1266/2017
Înregistrată
10.07.2017
Sediu social JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, STR. FILEŞTI, NR.1, CORP C4, cod poștal 800254
8.98
Risc de insolvență
Risc scăzut

Informații fiscale

Statut firmă
Activă
Statut TVA
Plătitor
TVA la încasare
Neînregistrată
Split TVA
Nu figurează

Date generale

Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Activitate principală (CAEN)
1394
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Vechime
9 ani (din 10.07.2017)

Date financiare 2025

Cifră de afaceri netă
292.000 RON
▼ 7% vs 2024
Profit net
127.671 RON
▲ 2% vs 2024
Capitaluri proprii
135.103 RON
▲ 26% vs 2024
Număr mediu angajați
2
▲ 0% vs 2024

Grafic evoluție companie

Evoluția cifrei de afaceri, a profitului și a datoriilor pe ultimii 5 ani de bilanț disponibili (RON).

0108 k216 k324 k432 k540 k2021 · Cifră de afaceri: 47.219 RON2022 · Cifră de afaceri: 198.020 RON2023 · Cifră de afaceri: 295.290 RON2024 · Cifră de afaceri: 314.759 RON2025 · Cifră de afaceri: 292.000 RON2021 · Profit: 0 RON2022 · Profit: 79.316 RON2023 · Profit: 129.178 RON2024 · Profit: 125.233 RON2025 · Profit: 127.671 RON2021 · Datorii: 526.301 RON2022 · Datorii: 540.477 RON2023 · Datorii: 304.860 RON2024 · Datorii: 183.203 RON2025 · Datorii: 134.196 RON20212022202320242025
Cifră de afaceri Profit Datorii

Date financiare detaliate

POLYGREEN FILTEX SRL a avut o cifră de afaceri de 292.000 RON în 2025, cu un profit net de 127.671 RON.

Indicator (RON) 20252024202320222021
Cifră de afaceri netă 292.000 314.759 295.290 198.020 47.219
Profit net 127.671 125.233 129.178 79.316 0
Capitaluri proprii 135.103 107.432 -17.801 -146.979 -226.295
Active totale 288.049 334.385 355.809 487.248 418.756
Datorii totale 134.196 183.203 304.860 540.477 526.301
Număr mediu salariați 2 2 3 2 1

Analiză de risc — insolvență

8.98
Risc scăzut

Scorul estimează riscul de insolvență folosind formula Altman Z''-Score, calculată de Datero din bilanțul pe anul 2025. Scoruri peste 2,6 indică o situație financiară solidă; între 1,1 și 2,6 — zonă de incertitudine; sub 1,1 pot semnala dificultăți. Valoarea e estimativă și are caracter informativ.

Alte firme cu aceeași activitate principală (CAEN 1394).

Datele au caracter informativ și sunt preluate din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului). Vor fi actualizate în timp real prin API.