Activă Plătitor TVA MUNICIPIUL BUCUREŞTI

IMECO SA

CUI
35
Reg. Comerț
J1991000121402
Înregistrată
10.12.1992
Sediu social MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. GH. LAZAR, NR.8A, ET.P,1
-1.48
Risc de insolvență
Risc ridicat

Informații fiscale

Statut firmă
Activă
Statut TVA
Plătitor
TVA la încasare
Neînregistrată
Split TVA
Nu figurează

Date generale

Organ fiscal
Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Activitate principală (CAEN)
4646
Forma de proprietate
PROPR.MIXTA-DE STAT SI PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Vechime
33 ani (din 10.12.1992)

Date financiare 2025

Cifră de afaceri netă
59.557.068 RON
▼ 20% vs 2024
Profit net
0 RON
▼ 100% vs 2024
Capitaluri proprii
-27.192.974 RON
▼ 1513% vs 2024
Număr mediu angajați
32
▲ 23% vs 2024

Grafic evoluție companie

Evoluția cifrei de afaceri, a profitului și a datoriilor pe ultimii 5 ani de bilanț disponibili (RON).

036 mil72 mil108 mil144 mil180 mil2021 · Cifră de afaceri: 64.182.355 RON2022 · Cifră de afaceri: 56.905.483 RON2023 · Cifră de afaceri: 78.978.338 RON2024 · Cifră de afaceri: 74.413.929 RON2025 · Cifră de afaceri: 59.557.068 RON2021 · Profit: 0 RON2022 · Profit: 0 RON2023 · Profit: 0 RON2024 · Profit: 2.315.406 RON2025 · Profit: 0 RON2021 · Datorii: 84.387.178 RON2022 · Datorii: 106.787.825 RON2023 · Datorii: 166.883.476 RON2024 · Datorii: 179.959.597 RON2025 · Datorii: 164.231.575 RON20212022202320242025
Cifră de afaceri Profit Datorii

Date financiare detaliate

IMECO SA a avut o cifră de afaceri de 59.557.068 RON în 2025, cu un profit net de 0 RON.

Indicator (RON) 20252024202320222021
Cifră de afaceri netă 59.557.068 74.413.929 78.978.338 56.905.483 64.182.355
Profit net 0 2.315.406 0 0 0
Capitaluri proprii -27.192.974 -1.685.991 -4.001.398 -1.213.170 -339.228
Active totale 137.038.601 178.286.606 162.882.078 105.574.655 84.047.950
Datorii totale 164.231.575 179.959.597 166.883.476 106.787.825 84.387.178
Număr mediu salariați 32 26 31 0 30

Analiză de risc — insolvență

-1.48
Risc ridicat

Scorul estimează riscul de insolvență folosind formula Altman Z''-Score, calculată de Datero din bilanțul pe anul 2025. Scoruri peste 2,6 indică o situație financiară solidă; între 1,1 și 2,6 — zonă de incertitudine; sub 1,1 pot semnala dificultăți. Valoarea e estimativă și are caracter informativ.

Alte firme cu aceeași activitate principală (CAEN 4646).

Datele au caracter informativ și sunt preluate din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului). Vor fi actualizate în timp real prin API.