Activă Plătitor TVA HARGHITA

PRIZMA SRL

CUI
2974502
Reg. Comerț
J1992001348191
Înregistrată
02.02.1993
Sediu social JUD. HARGHITA, MUN. MIERCUREA CIUC, STR. TINERETULUI, NR.9, cod poștal 530110
9.75
Risc de insolvență
Risc scăzut

Informații fiscale

Statut firmă
Activă
Statut TVA
Plătitor
TVA la încasare
Înregistrată
Split TVA
Nu figurează

Date generale

Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Harghita
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Activitate principală (CAEN)
4672
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Vechime
33 ani (din 02.02.1993)

Date financiare 2025

Cifră de afaceri netă
2.318.834 RON
▲ 17% vs 2024
Profit net
97.362 RON
▲ 38231% vs 2024
Capitaluri proprii
428.604 RON
▲ 29% vs 2024
Număr mediu angajați
3

Grafic evoluție companie

Evoluția cifrei de afaceri, a profitului și a datoriilor pe ultimii 5 ani de bilanț disponibili (RON).

0464 k928 k1,4 mil1,9 mil2,3 mil2021 · Cifră de afaceri: 1.915.509 RON2022 · Cifră de afaceri: 1.899.710 RON2023 · Cifră de afaceri: 1.878.350 RON2024 · Cifră de afaceri: 1.978.055 RON2025 · Cifră de afaceri: 2.318.834 RON2021 · Profit: 5.767 RON2022 · Profit: 17.253 RON2023 · Profit: 634 RON2024 · Profit: 254 RON2025 · Profit: 97.362 RON2021 · Datorii: 238.596 RON2022 · Datorii: 173.978 RON2023 · Datorii: 162.907 RON2024 · Datorii: 180.832 RON2025 · Datorii: 143.427 RON20212022202320242025
Cifră de afaceri Profit Datorii

Date financiare detaliate

PRIZMA SRL a avut o cifră de afaceri de 2.318.834 RON în 2025, cu un profit net de 97.362 RON.

Indicator (RON) 20252024202320222021
Cifră de afaceri netă 2.318.834 1.978.055 1.878.350 1.899.710 1.915.509
Profit net 97.362 254 634 17.253 5.767
Capitaluri proprii 428.604 331.242 556.304 555.669 538.417
Active totale 570.968 511.242 719.111 729.471 775.828
Datorii totale 143.427 180.832 162.907 173.978 238.596
Număr mediu salariați 3 0 0 0 8

Analiză de risc — insolvență

9.75
Risc scăzut

Scorul estimează riscul de insolvență folosind formula Altman Z''-Score, calculată de Datero din bilanțul pe anul 2025. Scoruri peste 2,6 indică o situație financiară solidă; între 1,1 și 2,6 — zonă de incertitudine; sub 1,1 pot semnala dificultăți. Valoarea e estimativă și are caracter informativ.

Alte firme cu aceeași activitate principală (CAEN 4672).

Datele au caracter informativ și sunt preluate din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului). Vor fi actualizate în timp real prin API.