Activă Plătitor TVA MUNICIPIUL BUCUREŞTI

IMEDICA SA

CUI
2636536
Reg. Comerț
J1992002956401
Înregistrată
30.12.1992
Sediu social MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, SOS. BUCURESTI - PLOIESTI, NR.141D, cod poștal 13686
8.23
Risc de insolvență
Risc scăzut

Informații fiscale

Statut firmă
Activă
Statut TVA
Plătitor
TVA la încasare
Neînregistrată
Split TVA
Nu figurează

Date generale

Organ fiscal
Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Activitate principală (CAEN)
4646
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Vechime
33 ani (din 30.12.1992)

Date financiare 2025

Cifră de afaceri netă
71.441.807 RON
▲ 7% vs 2024
Profit net
15.198.800 RON
▲ 19% vs 2024
Capitaluri proprii
24.033.156 RON
▼ 24% vs 2024
Număr mediu angajați
44
▼ 2% vs 2024

Grafic evoluție companie

Evoluția cifrei de afaceri, a profitului și a datoriilor pe ultimii 5 ani de bilanț disponibili (RON).

014 mil29 mil43 mil57 mil71 mil2021 · Cifră de afaceri: 53.414.110 RON2022 · Cifră de afaceri: 33.979.105 RON2023 · Cifră de afaceri: 52.273.498 RON2024 · Cifră de afaceri: 66.692.578 RON2025 · Cifră de afaceri: 71.441.807 RON2021 · Profit: 43.296.049 RON2022 · Profit: 2.476.350 RON2023 · Profit: 11.541.453 RON2024 · Profit: 12.756.825 RON2025 · Profit: 15.198.800 RON2021 · Datorii: 9.632.238 RON2022 · Datorii: 11.562.033 RON2023 · Datorii: 10.077.547 RON2024 · Datorii: 14.644.272 RON2025 · Datorii: 20.237.554 RON20212022202320242025
Cifră de afaceri Profit Datorii

Date financiare detaliate

IMEDICA SA a avut o cifră de afaceri de 71.441.807 RON în 2025, cu un profit net de 15.198.800 RON.

Indicator (RON) 20252024202320222021
Cifră de afaceri netă 71.441.807 66.692.578 52.273.498 33.979.105 53.414.110
Profit net 15.198.800 12.756.825 11.541.453 2.476.350 43.296.049
Capitaluri proprii 24.033.156 31.710.193 28.831.558 17.290.104 29.631.046
Active totale 44.415.203 46.452.783 39.175.878 29.130.610 39.263.284
Datorii totale 20.237.554 14.644.272 10.077.547 11.562.033 9.632.238
Număr mediu salariați 44 45 46 45 0

Analiză de risc — insolvență

8.23
Risc scăzut

Scorul estimează riscul de insolvență folosind formula Altman Z''-Score, calculată de Datero din bilanțul pe anul 2025. Scoruri peste 2,6 indică o situație financiară solidă; între 1,1 și 2,6 — zonă de incertitudine; sub 1,1 pot semnala dificultăți. Valoarea e estimativă și are caracter informativ.

Alte firme cu aceeași activitate principală (CAEN 4646).

Datele au caracter informativ și sunt preluate din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului). Vor fi actualizate în timp real prin API.