Activă OLT

OPTICLAS - DS SRL

CUI
23498088
Reg. Comerț
J2008000300287
Înregistrată
13.03.2008
Sediu social JUD. OLT, MUN. SLATINA, STR. UNIRII, NR.2, BL.FA16, SC.D, ET.3, AP.14, cod poștal 230017
21.82
Risc de insolvență
Risc scăzut

Informații fiscale

Statut firmă
Activă
Statut TVA
Neplătitor
TVA la încasare
Neînregistrată
Split TVA
Nu figurează

Date generale

Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Olt
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Activitate principală (CAEN)
4778
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Vechime
18 ani (din 13.03.2008)

Date financiare 2025

Cifră de afaceri netă
246.563 RON
▲ 0% vs 2024
Profit net
50.171 RON
▲ 28% vs 2024
Capitaluri proprii
158.319 RON
▲ 22% vs 2024
Număr mediu angajați
1
▲ 0% vs 2024

Grafic evoluție companie

Evoluția cifrei de afaceri, a profitului și a datoriilor pe ultimii 5 ani de bilanț disponibili (RON).

049 k99 k148 k197 k247 k2021 · Cifră de afaceri: 214.671 RON2022 · Cifră de afaceri: 223.306 RON2023 · Cifră de afaceri: 219.945 RON2024 · Cifră de afaceri: 246.557 RON2025 · Cifră de afaceri: 246.563 RON2021 · Profit: 43.001 RON2022 · Profit: 40.502 RON2023 · Profit: 47.675 RON2024 · Profit: 39.097 RON2025 · Profit: 50.171 RON2021 · Datorii: 32.202 RON2022 · Datorii: 32.316 RON2023 · Datorii: 23.914 RON2024 · Datorii: 19.397 RON2025 · Datorii: 12.951 RON20212022202320242025
Cifră de afaceri Profit Datorii

Date financiare detaliate

OPTICLAS - DS SRL a avut o cifră de afaceri de 246.563 RON în 2025, cu un profit net de 50.171 RON.

Indicator (RON) 20252024202320222021
Cifră de afaceri netă 246.563 246.557 219.945 223.306 214.671
Profit net 50.171 39.097 47.675 40.502 43.001
Capitaluri proprii 158.319 129.349 110.903 212.141 199.139
Active totale 171.270 148.746 134.817 244.457 231.341
Datorii totale 12.951 19.397 23.914 32.316 32.202
Număr mediu salariați 1 1 1 1 2

Analiză de risc — insolvență

21.82
Risc scăzut

Scorul estimează riscul de insolvență folosind formula Altman Z''-Score, calculată de Datero din bilanțul pe anul 2025. Scoruri peste 2,6 indică o situație financiară solidă; între 1,1 și 2,6 — zonă de incertitudine; sub 1,1 pot semnala dificultăți. Valoarea e estimativă și are caracter informativ.

Alte firme cu aceeași activitate principală (CAEN 4778).

Datele au caracter informativ și sunt preluate din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului). Vor fi actualizate în timp real prin API.