Activă Plătitor TVA DOLJ

PELENDAVA SA

CUI
2292998
Reg. Comerț
J1991000065162
Înregistrată
28.11.1992
Sediu social JUD. DOLJ, MUN. CRAIOVA, STR. POPOVENI, NR.5, cod poștal 200303
12.67
Risc de insolvență
Risc scăzut

Informații fiscale

Statut firmă
Activă
Statut TVA
Plătitor
TVA la încasare
Neînregistrată
Split TVA
Nu figurează

Date generale

Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Activitate principală (CAEN)
5221
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Vechime
33 ani (din 28.11.1992)

Date financiare 2025

Cifră de afaceri netă
2.531.697 RON
▲ 1% vs 2024
Profit net
181.471 RON
▼ 36% vs 2024
Capitaluri proprii
6.414.975 RON
▼ 8% vs 2024
Număr mediu angajați
18
▲ 0% vs 2024

Grafic evoluție companie

Evoluția cifrei de afaceri, a profitului și a datoriilor pe ultimii 5 ani de bilanț disponibili (RON).

0506 k1,0 mil1,5 mil2,0 mil2,5 mil2021 · Cifră de afaceri: 2.027.659 RON2022 · Cifră de afaceri: 2.065.907 RON2023 · Cifră de afaceri: 2.308.079 RON2024 · Cifră de afaceri: 2.494.428 RON2025 · Cifră de afaceri: 2.531.697 RON2021 · Profit: 243.182 RON2022 · Profit: 41.452 RON2023 · Profit: 191.604 RON2024 · Profit: 284.970 RON2025 · Profit: 181.471 RON2021 · Datorii: 333.457 RON2022 · Datorii: 446.926 RON2023 · Datorii: 219.114 RON2024 · Datorii: 241.592 RON2025 · Datorii: 998.186 RON20212022202320242025
Cifră de afaceri Profit Datorii

Date financiare detaliate

PELENDAVA SA a avut o cifră de afaceri de 2.531.697 RON în 2025, cu un profit net de 181.471 RON.

Indicator (RON) 20252024202320222021
Cifră de afaceri netă 2.531.697 2.494.428 2.308.079 2.065.907 2.027.659
Profit net 181.471 284.970 191.604 41.452 243.182
Capitaluri proprii 6.414.975 6.946.505 7.223.201 7.139.711 7.415.026
Active totale 7.382.169 7.177.479 7.437.820 7.498.226 7.653.509
Datorii totale 998.186 241.592 219.114 446.926 333.457
Număr mediu salariați 18 18 19 19 22

Analiză de risc — insolvență

12.67
Risc scăzut

Scorul estimează riscul de insolvență folosind formula Altman Z''-Score, calculată de Datero din bilanțul pe anul 2025. Scoruri peste 2,6 indică o situație financiară solidă; între 1,1 și 2,6 — zonă de incertitudine; sub 1,1 pot semnala dificultăți. Valoarea e estimativă și are caracter informativ.

Alte firme cu aceeași activitate principală (CAEN 5221).

Datele au caracter informativ și sunt preluate din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului). Vor fi actualizate în timp real prin API.