Activă Plătitor TVA MARAMUREŞ

ATENA-LUX SRL

CUI
2197341
Reg. Comerț
J1992000036240
Înregistrată
29.11.1992
Sediu social JUD. MARAMUREŞ, MUN. BAIA MARE, BLD. INDEPENDENŢEI, NR.23, cod poștal 430071
7.18
Risc de insolvență
Risc scăzut

Informații fiscale

Statut firmă
Activă
Statut TVA
Plătitor
TVA la încasare
Neînregistrată
Split TVA
Nu figurează

Date generale

Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Activitate principală (CAEN)
4778
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Vechime
33 ani (din 29.11.1992)

Date financiare 2025

Cifră de afaceri netă
6.684.508 RON
▼ 6% vs 2024
Profit net
380.968 RON
▼ 39% vs 2024
Capitaluri proprii
5.191.030 RON
▼ 7% vs 2024
Număr mediu angajați
7
▼ 12% vs 2024

Grafic evoluție companie

Evoluția cifrei de afaceri, a profitului și a datoriilor pe ultimii 5 ani de bilanț disponibili (RON).

01,7 mil3,4 mil5,1 mil6,7 mil8,4 mil2021 · Cifră de afaceri: 7.062.806 RON2022 · Cifră de afaceri: 8.418.285 RON2023 · Cifră de afaceri: 6.824.207 RON2024 · Cifră de afaceri: 7.108.943 RON2025 · Cifră de afaceri: 6.684.508 RON2021 · Profit: 1.700.481 RON2022 · Profit: 1.055.138 RON2023 · Profit: 670.875 RON2024 · Profit: 620.762 RON2025 · Profit: 380.968 RON2021 · Datorii: 1.556.129 RON2022 · Datorii: 4.192.959 RON2023 · Datorii: 2.015.112 RON2024 · Datorii: 2.881.085 RON2025 · Datorii: 2.451.003 RON20212022202320242025
Cifră de afaceri Profit Datorii

Date financiare detaliate

ATENA-LUX SRL a avut o cifră de afaceri de 6.684.508 RON în 2025, cu un profit net de 380.968 RON.

Indicator (RON) 20252024202320222021
Cifră de afaceri netă 6.684.508 7.108.943 6.824.207 8.418.285 7.062.806
Profit net 380.968 620.762 670.875 1.055.138 1.700.481
Capitaluri proprii 5.191.030 5.587.964 5.713.201 5.525.656 4.705.465
Active totale 7.642.033 8.469.049 7.728.313 9.739.107 6.258.399
Datorii totale 2.451.003 2.881.085 2.015.112 4.192.959 1.556.129
Număr mediu salariați 7 8 8 9 9

Analiză de risc — insolvență

7.18
Risc scăzut

Scorul estimează riscul de insolvență folosind formula Altman Z''-Score, calculată de Datero din bilanțul pe anul 2025. Scoruri peste 2,6 indică o situație financiară solidă; între 1,1 și 2,6 — zonă de incertitudine; sub 1,1 pot semnala dificultăți. Valoarea e estimativă și are caracter informativ.

Alte firme cu aceeași activitate principală (CAEN 4778).

Datele au caracter informativ și sunt preluate din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului). Vor fi actualizate în timp real prin API.