Activă Plătitor TVA COVASNA

BERGANICA S.R.L.

CUI
18702580
Reg. Comerț
J14/329/2023
Înregistrată
25.05.2006
Sediu social JUD. COVASNA, SAT ARIUŞD COM. VÂLCELE, ARIUŞD, NR.24, cod poștal 527177
0.89
Risc de insolvență
Risc ridicat

Informații fiscale

Statut firmă
Activă
Statut TVA
Plătitor
TVA la încasare
Înregistrată
Split TVA
Nu figurează

Date generale

Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Covasna
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Activitate principală (CAEN)
6201
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Vechime
20 ani (din 25.05.2006)

Date financiare 2025

Cifră de afaceri netă
235.439 RON
▲ 4% vs 2024
Profit net
2.192 RON
▼ 90% vs 2024
Capitaluri proprii
1.636 RON
▲ 394% vs 2024
Număr mediu angajați
2
▲ 100% vs 2024

Grafic evoluție companie

Evoluția cifrei de afaceri, a profitului și a datoriilor pe ultimii 5 ani de bilanț disponibili (RON).

047 k94 k141 k188 k235 k2021 · Cifră de afaceri: 6.317 RON2022 · Cifră de afaceri: 6.295 RON2023 · Cifră de afaceri: 88.385 RON2024 · Cifră de afaceri: 226.444 RON2025 · Cifră de afaceri: 235.439 RON2021 · Profit: 134 RON2022 · Profit: 0 RON2023 · Profit: 54.784 RON2024 · Profit: 22.059 RON2025 · Profit: 2.192 RON2021 · Datorii: 78.747 RON2022 · Datorii: 85.235 RON2023 · Datorii: 44.914 RON2024 · Datorii: 35.686 RON2025 · Datorii: 33.216 RON20212022202320242025
Cifră de afaceri Profit Datorii

Date financiare detaliate

BERGANICA S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 235.439 RON în 2025, cu un profit net de 2.192 RON.

Indicator (RON) 20252024202320222021
Cifră de afaceri netă 235.439 226.444 88.385 6.295 6.317
Profit net 2.192 22.059 54.784 0 134
Capitaluri proprii 1.636 -556 -22.615 -77.399 -72.878
Active totale 34.270 34.414 22.469 7.958 6.014
Datorii totale 33.216 35.686 44.914 85.235 78.747
Număr mediu salariați 2 1 1 0 0

Analiză de risc — insolvență

0.89
Risc ridicat

Scorul estimează riscul de insolvență folosind formula Altman Z''-Score, calculată de Datero din bilanțul pe anul 2025. Scoruri peste 2,6 indică o situație financiară solidă; între 1,1 și 2,6 — zonă de incertitudine; sub 1,1 pot semnala dificultăți. Valoarea e estimativă și are caracter informativ.

Alte firme cu aceeași activitate principală (CAEN 6201).

Datele au caracter informativ și sunt preluate din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului). Vor fi actualizate în timp real prin API.