Activă Plătitor TVA GALAŢI

SCATEC SRL

CUI
1630012
Reg. Comerț
J1991000330178
Înregistrată
04.12.1992
Sediu social JUD. GALAŢI, MUN. TECUCI, FDT. STEFAN CORODEANU, NR.2, cod poștal 805300
10.81
Risc de insolvență
Risc scăzut

Informații fiscale

Statut firmă
Activă
Statut TVA
Plătitor
TVA la încasare
Neînregistrată
Split TVA
Nu figurează

Date generale

Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Tecuci
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Activitate principală (CAEN)
8553
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Vechime
33 ani (din 04.12.1992)

Date financiare 2025

Cifră de afaceri netă
2.247.006 RON
▲ 5% vs 2024
Profit net
8.607 RON
▼ 91% vs 2024
Capitaluri proprii
1.032.579 RON
▼ 3% vs 2024
Număr mediu angajați
26
▼ 4% vs 2024

Grafic evoluție companie

Evoluția cifrei de afaceri, a profitului și a datoriilor pe ultimii 5 ani de bilanț disponibili (RON).

0449 k899 k1,3 mil1,8 mil2,2 mil2021 · Cifră de afaceri: 1.364.042 RON2022 · Cifră de afaceri: 1.888.571 RON2023 · Cifră de afaceri: 2.065.481 RON2024 · Cifră de afaceri: 2.145.225 RON2025 · Cifră de afaceri: 2.247.006 RON2021 · Profit: 72.896 RON2022 · Profit: 173.636 RON2023 · Profit: 160.143 RON2024 · Profit: 98.336 RON2025 · Profit: 8.607 RON2021 · Datorii: 137.534 RON2022 · Datorii: 145.897 RON2023 · Datorii: 107.135 RON2024 · Datorii: 207.531 RON2025 · Datorii: 205.311 RON20212022202320242025
Cifră de afaceri Profit Datorii

Date financiare detaliate

SCATEC SRL a avut o cifră de afaceri de 2.247.006 RON în 2025, cu un profit net de 8.607 RON.

Indicator (RON) 20252024202320222021
Cifră de afaceri netă 2.247.006 2.145.225 2.065.481 1.888.571 1.364.042
Profit net 8.607 98.336 160.143 173.636 72.896
Capitaluri proprii 1.032.579 1.059.952 983.029 831.083 820.605
Active totale 1.221.641 1.248.925 1.070.099 972.723 953.763
Datorii totale 205.311 207.531 107.135 145.897 137.534
Număr mediu salariați 26 27 27 27 26

Analiză de risc — insolvență

10.81
Risc scăzut

Scorul estimează riscul de insolvență folosind formula Altman Z''-Score, calculată de Datero din bilanțul pe anul 2025. Scoruri peste 2,6 indică o situație financiară solidă; între 1,1 și 2,6 — zonă de incertitudine; sub 1,1 pot semnala dificultăți. Valoarea e estimativă și are caracter informativ.

Alte firme cu aceeași activitate principală (CAEN 8553).

Datele au caracter informativ și sunt preluate din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului). Vor fi actualizate în timp real prin API.