Activă Plătitor TVA SIBIU

BAC CONSTRUCT SRL

CUI
15527603
Reg. Comerț
J2003000773321
Înregistrată
19.06.2003
Sediu social JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. 9 MAI, NR.29, cod poștal 550201
14.44
Risc de insolvență
Risc scăzut

Informații fiscale

Statut firmă
Activă
Statut TVA
Plătitor
TVA la încasare
Neînregistrată
Split TVA
Nu figurează

Date generale

Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Activitate principală (CAEN)
4399
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Vechime
23 ani (din 19.06.2003)

Date financiare 2025

Cifră de afaceri netă
3.082.616 RON
▲ 22% vs 2024
Profit net
144.381 RON
▼ 24% vs 2024
Capitaluri proprii
998.613 RON
▼ 26% vs 2024
Număr mediu angajați
14
▲ 8% vs 2024

Grafic evoluție companie

Evoluția cifrei de afaceri, a profitului și a datoriilor pe ultimii 5 ani de bilanț disponibili (RON).

0738 k1,5 mil2,2 mil3,0 mil3,7 mil2021 · Cifră de afaceri: 3.530.938 RON2022 · Cifră de afaceri: 3.687.574 RON2023 · Cifră de afaceri: 2.710.062 RON2024 · Cifră de afaceri: 2.530.372 RON2025 · Cifră de afaceri: 3.082.616 RON2021 · Profit: 293.634 RON2022 · Profit: 1.041.493 RON2023 · Profit: 0 RON2024 · Profit: 190.533 RON2025 · Profit: 144.381 RON2021 · Datorii: 103.324 RON2022 · Datorii: 338.621 RON2023 · Datorii: 235.124 RON2024 · Datorii: 153.835 RON2025 · Datorii: 141.228 RON20212022202320242025
Cifră de afaceri Profit Datorii

Date financiare detaliate

BAC CONSTRUCT SRL a avut o cifră de afaceri de 3.082.616 RON în 2025, cu un profit net de 144.381 RON.

Indicator (RON) 20252024202320222021
Cifră de afaceri netă 3.082.616 2.530.372 2.710.062 3.687.574 3.530.938
Profit net 144.381 190.533 0 1.041.493 293.634
Capitaluri proprii 998.613 1.354.232 1.263.700 1.786.296 1.744.802
Active totale 1.139.841 1.508.067 1.498.824 2.124.917 1.848.126
Datorii totale 141.228 153.835 235.124 338.621 103.324
Număr mediu salariați 14 13 14 18 19

Analiză de risc — insolvență

14.44
Risc scăzut

Scorul estimează riscul de insolvență folosind formula Altman Z''-Score, calculată de Datero din bilanțul pe anul 2025. Scoruri peste 2,6 indică o situație financiară solidă; între 1,1 și 2,6 — zonă de incertitudine; sub 1,1 pot semnala dificultăți. Valoarea e estimativă și are caracter informativ.

Alte firme cu aceeași activitate principală (CAEN 4399).

Datele au caracter informativ și sunt preluate din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului). Vor fi actualizate în timp real prin API.