Activă Plătitor TVA VÂLCEA

RIVIERA GRUP SRL

CUI
10013733
Reg. Comerț
J1997000653385
Înregistrată
10.12.1997
Sediu social JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, STR. CALEA LUI TRAIAN, NR.190, cod poștal 240273
11.43
Risc de insolvență
Risc scăzut

Informații fiscale

Statut firmă
Activă
Statut TVA
Plătitor
TVA la încasare
Neînregistrată
Split TVA
Nu figurează

Date generale

Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea
Forma juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Activitate principală (CAEN)
5590
Forma de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Forma de organizare
PERSOANA JURIDICA
Vechime
28 ani (din 10.12.1997)

Date financiare 2025

Cifră de afaceri netă
4.236.361 RON
▼ 10% vs 2024
Profit net
9.253 RON
▼ 97% vs 2024
Capitaluri proprii
1.928.087 RON
▼ 8% vs 2024
Număr mediu angajați
11
▼ 21% vs 2024

Grafic evoluție companie

Evoluția cifrei de afaceri, a profitului și a datoriilor pe ultimii 5 ani de bilanț disponibili (RON).

0973 k1,9 mil2,9 mil3,9 mil4,9 mil2021 · Cifră de afaceri: 4.475.892 RON2022 · Cifră de afaceri: 4.536.741 RON2023 · Cifră de afaceri: 4.865.572 RON2024 · Cifră de afaceri: 4.688.199 RON2025 · Cifră de afaceri: 4.236.361 RON2021 · Profit: 368.520 RON2022 · Profit: 314.798 RON2023 · Profit: 274.968 RON2024 · Profit: 293.346 RON2025 · Profit: 9.253 RON2021 · Datorii: 464.881 RON2022 · Datorii: 584.184 RON2023 · Datorii: 462.220 RON2024 · Datorii: 405.564 RON2025 · Datorii: 347.403 RON20212022202320242025
Cifră de afaceri Profit Datorii

Date financiare detaliate

RIVIERA GRUP SRL a avut o cifră de afaceri de 4.236.361 RON în 2025, cu un profit net de 9.253 RON.

Indicator (RON) 20252024202320222021
Cifră de afaceri netă 4.236.361 4.688.199 4.865.572 4.536.741 4.475.892
Profit net 9.253 293.346 274.968 314.798 368.520
Capitaluri proprii 1.928.087 2.100.334 2.081.955 2.121.786 2.175.508
Active totale 2.275.490 2.505.898 2.544.175 2.705.970 2.677.377
Datorii totale 347.403 405.564 462.220 584.184 464.881
Număr mediu salariați 11 14 15 16 16

Analiză de risc — insolvență

11.43
Risc scăzut

Scorul estimează riscul de insolvență folosind formula Altman Z''-Score, calculată de Datero din bilanțul pe anul 2025. Scoruri peste 2,6 indică o situație financiară solidă; între 1,1 și 2,6 — zonă de incertitudine; sub 1,1 pot semnala dificultăți. Valoarea e estimativă și are caracter informativ.

Alte firme cu aceeași activitate principală (CAEN 5590).

Datele au caracter informativ și sunt preluate din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului). Vor fi actualizate în timp real prin API.